21 maja 2013 roku – 50 lecie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie – Koźlu

„Odwiedzaj swoje wspomnienia…”

21 maja 2013r. nasza szkoła obchodziła 50 lat swojego istnienia. Z tej okazji świętowaliśmy cały dzień. Rano uczniowie wraz nauczycielami prowadzeni ulicami miasta przez orkiestrę Szkoły Muzycznej w Kożlu, udali się do kościoła na uroczystą mszę św. Po mszy, witaliśmy w szkole zaproszonych gości m.in. Prezydenta Miasta, przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Rady Miasta, Kościoła, placówek oświatowych oraz różnych miejskich instytucji, a także byłych dyrektorów szkoły, emerytowanych nauczycieli i pracowników „kozielskiej 12”.

Gości powitała prowadząca akademię pani Alicja Rajtar.

Następnie mogliśmy oglądać piękny i wzruszający występ przygotowany przez uczniów i nauczycieli „czcigodnej jubilatki”, który przybliżył nam historię szkoły i sylwetkę patrona. Dzieci z młodszych klas w cudownych strojach zatańczyły poloneza i zaprezentowały krótki występ artystyczny przygotowany przez panie: Danutę Jaksiewicz i Marię Mróz – Wojnicką. Chór szkolny przy akompaniamencie pani Małgorzaty Kopiec wzbogacił muzycznie całe przedstawienie. W akademii wzięli także udział absolwenci naszej szkoły: Natalia Motyka i Tomasz Chryczyk.

Na końcu oczywiście był tort i głośno odśpiewane 100 LAT…

Życzymy naszej szkole kolejnych, tak hucznie obchodzonych jubileuszy!