21 maja 2013 roku – 50 lecie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie – Koźlu

W tym dniu miały miejsce właściwe obchody 50 lecia istnienia naszej szkoły. W uroczystym pochodzie, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, prowadzeni przez orkiestrę,  przemaszerowaliśmy do Kościoła, gdzie została odprawiona dziękczynna msza święta. O godz. 1030 rozpoczęła się akademia z udziałem zaproszonych gości, uczniów naszej szkoły, nauczycieli i pracowników. Gości powitała prowadząca akademię pani Alicja Rajtar.

Potem uczniowie przypomnieli historię naszej szkoły oraz życie patrona Zygmunta Kuczyńskiego. Po oficjalnych wystąpieniach, dyrektor szkoły pani Joanny Hencel i zaproszonych gości, odbyła się część artystyczna. Rozpoczął ją polonez w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów, a przygotowanych przez panie: Danutę Jaksiewicz i Marię Mróz – Wojnicką.  Wiersze i scenki przeplatane były piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego z akompaniamentem pani Małgorzaty Kopiec. W akademii wzięli także udział absolwenci naszej szkoły: Natalia Motyka i Tomasz Chryczyk. Jak na urodziny przystało był TORT i 100 lat.