NASZA SZKOŁA W III EDYCJI PROGRAMU INSTA.LING

W semestrze zimowym roku szkolnego 2014/2015 Panie Agnieszka Opiat-Tarka i Karina Koszela przystąpiły z klasami: 4c, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c i 6d  do III edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczycielki przydzielają słówka z przerabianego w szkole materiału z języka angielskiego, a  uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczycielki i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a  Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Takie podejście zapewnia maksimum efektu przy minimalnym nakładzie czasu i pracy, a dzięki formie quizu nauka staje się przyjemnością.

Więcej informacji na temat programu można przeczytać na stronie www.instaling.pl

Karina Koszela