DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie – Koźlu włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W związku z tym, w dniach 10-11 lutego 2015 roku, podjęliśmy działania obejmujące akcją uczniów naszej szkoły.

W ramach tego przedsięwzięcia:

  • Na korytarzu szkolnym oraz pracowni komputerowej zostały przygotowane gazetki propagujące bezpieczne korzystanie z Internetu.
  • Uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach godzin wychowawczych oraz zajęć komputerowych prowadzonych przez panią Adriannę Piliszko i Izabelę Kędzierską.
  • Dnia 11 lutego na jadalni szkolnej, na przerwach, prezentowane były filmy z serii „Owce w sieci” (wszyscy chętni uczniowie uczestniczyli w projekcjach).
  • Uczniowie klas I-III po lekcji na temat bezpieczeństwa w Internecie otrzymali ulotki zawierające „Sieciakowe zasady bezpieczeństwa”, karty zawierające kolorowanki, rebusy, labirynty do samodzielnego wykonania w czasie wolnym oraz krótkie komiksy przedstawiające scenki sytuacyjne.
  • Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa w Internecie.
  • Na stronie internetowej szkoły w zakładce „Dla uczniów” znajdują się najważniejsze porady oraz zestawu adresów stron internetowych bezpiecznych dla dzieci i posiadających certyfikat bezpieczeństwa.
  • Na naszej stronie internetowej ważne informacje mogą znaleźć również rodzice. Umieszony został artykuł zawierającego zbiór wiadomości i porad dotyczących kontroli poczynań dziecka w sieci.

 

Życzę bezpiecznego poruszania się w sieci.

Izabela Kędzierska