Zielona Szkoła w Międzyzdrojach

Zielona Szkoła – to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenia się przez przeżywanie przynosi większe efekty niż nauka w szkolnej ławce, dlatego zdecydowaliśmy się na dziewięciodniową zieloną szkołę w Międzyzdrojach.

Nasza  podróż miała swój początek na Dworcu PKP w  K-Koźlu i była dla nas wielkim wyzwaniem, ponieważ trwała całą noc.

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami.

Korzystając z pięknej pogody najwięcej czasu spędziliśmy na plaży. Budowaliśmy zamki i inne budowle z piasku, graliśmy w piłkę plażową, podziwialiśmy zachód słońca, szukaliśmy muszelek i wsłuchiwaliśmy się w szum morskich fal. Nikt nie mógł narzekać na nudę.W pierwszym dniu naszego pobytu uczestniczyliśmy w licznych imprezach, które odbywały się w Międzyzdrojach z okazji Dnia Dziecka. W kolejnych dniach odbyliśmy wycieczkę kolejką turystyczną po Międzyzdrojach, podziwialiśmy Promenadę Gwiazd z odciśniętymi w mosiądzu dłońmi wybitnych artystów filmu i teatru. Przeżyliśmy także zawrót głowy w „domku do góry nogami”. Mocnych wrażeń doznaliśmy również w kinie 7D. W Muzeum Figur Woskowych mogliśmy fotografować się z wybitnymi postaciami świata, jak również bohaterami bajek i baśni.

Wspaniałą była również wycieczka do Świnoujścia, płynęliśmy promem, weszliśmy na latarnię morską – najwyższą tego typu budowlę nad Bałtykiem, a także jedną z najwyższych na świecie. W Forcie Gerharda doświadczyliśmy prawdziwej wojskowej musztry.

10 czerwca pełni wrażeń, miłych wspomnień, opaleni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Marzena Listowska

Alicja Wojtala

Monika Polak