Program grantowy Fundacji mBanku „mPotęga”

Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny grant na realizację swojego projektu edukacyjnego.
Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.
W tegorocznej edycji wsparcie otrzymają aż 262 projekty z całej Polski. 189 projektów ze szkół podstawowych oraz 73 z gimnazjów i szkół średnich.  Łączna kwota dofinansowania sięgnie prawie 1,5 mln zł.

Wśród zwycięzców znalazł się projekt Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Kędzierzynie-Koźlu (aktualnie Publicznej Szkoły Podstawowej im. kadeta Zygmunta Kuczyńskiego) -„Zaprzyjaźnij się z matematyką, czyli po co ja się tego uczę? Remontujemy dom” napisany przez p. Teresę Kokorską-Hadrian. Celem projektu jest uświadomienie  uczniom przydatności zdobytej wiedzy z matematyki  w życiu codziennym. W projekcie wezmą  udział uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy od września do grudnia br sprawdzą swoją wiedzę matematyczną przy remoncie domu.

Życzymy niekonwencjonalnych pomysłów i wspaniałej zabawy z matematyką.