Po co ja się tego uczę? Zaprzyjaźnij się z matematyką. Remontujemy dom”

Uczniowie klasy 3bg zakończyli realizację projektu grantowego mPotęga dofinansowanego przez Fundację mBanku ”

W ramach projektu uczniowie pojechali na wycieczkę do Oddziału Muzeum Historii Katowic- Działu Etnologii Miasta i zwiedzili osiedle Nikiszowiec w Katowicach. Siedziba muzeum znajduje się w samym sercu dzielnicy w budynku dawnej pralni i magla.  Obejrzeli film, w którym pokazano jak remontowano zwiedzany obiekt.

Efektem podjętych działań w ramach projektu, było przygotowanie przez poszczególne zespoły prezentacji multimedialnych. W wersji drukowanej można je oglądać na gazetce szkolnej. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają dyplomy i upominki za aktywny udział oraz pomysłowość.

Oto wypowiedzi uczniów biorących udział w projekcie :

„Był dla nas nauką poprzez zabawę. Dzięki niemu poczułyśmy się jak dorosłe. Spędzając czas z przyjaciółmi ćwiczyłyśmy umiejętność planowania i rozsądnego rozporządzania pieniędzmi. Przekonałyśmy się jak przydatna jest wiedza matematyczna w codziennym życiu”

„ Nauczył nas wielu rzeczy, które przydadzą się w dorosłym życiu. Rozumiemy już jak wziąć kredyt i pojęcia z nim związane. Nauczyliśmy się również pracy w grupie, podziału prac, roli lidera.”

„ Dzięki projektowi dowiedzieliśmy się jak zaplanować remont. Nauczyliśmy się jak sporządzić kosztorys, wyliczyć koszty materiałów i robocizny. Poznaliśmy ceny prac remontowych. Przede wszystkim nauczyliśmy się pracy grupowej.”

Spotkania uczestników były urozmaicone rozgrywkami w gry logiczne zakupione z funduszy projektu.

Wszystkim , którzy chcieli poznać inny sposób zdobywania wiedzy matematycznej i jej przydatności w życiu codziennym bardzo dziękuję.

Koordynator projektu Teresa Kokorska-Hadrian