MISTRZOSTWA POLSKI BIAŁYSTOK 16.06.2018r. SZKOLNA DRUŻYNOWA LIGA LA rocznik 2002-2004

W sobotę 16.06.2018r. w Białymstoku odbył się Finał Krajowy Szkolnej Drużynowej Ligi LA dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzone w sposób profesjonalny z bardzo uroczystą oprawą. Wyróżnienie zapalenia znicza na otwarcie Finału Krajowego dostąpiła obecna Mistrzyni Polski w pięcioboju Alicja Sielska. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli na Mistrzostwach Szkolnej Drużynowej Ligi LA  5 medali.
Starty dziewcząt na Mistrzostwach Polski to ich debiut, w którym zajęły X miejsce. Mimo odległego miejsca część dziewcząt pobiła swoje rekordy życiowe.
Najlepsze wyniki i tym samym złoty medal w biegu 80m ppł z czasem 11,85 oraz II miejsce w klasyfikacji indywidualnej w bloku biegów zdobyła, najlepsza nasza zawodniczka, Alicja Sielska uzyskując 191 pkt. Tym samy Ala pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy, jak również rekord szkoły. Swoje rekordy życiowe znacznie poprawiła:  Alicja Rak w biegu 80m ppł z czasem 12,27s (182 pkt.), Oliwia Stasiak w biegu na 100m z czasem 13,45s (137 pkt.) oraz Wiktoria Hasny w biegu na 100m z czasem 14,47s.  i Michalina Kamysz w biegu na 300m

Pięknie zaprezentowały się dziewczęta biegnące w sztafecie 4x100m w składzie Oliwia Stasiak, Nikola Northof Alicja Rak i Alicja Sielska, ustanawiając kolejny w tym roku rekord szkoły z wynikiem 51, 31s dającym w Polsce Vm. gdzie do medalu brązowego zabrakło zaledwie 0,08s.
Ta sztuka, udała się chłopcom, którzy w sztafecie 4x100m w składzie  Marcin Kałwak, Wojciech Siwakowski, Maciej Skomski i Bartosz Skomski zajęli III m zdobywając brązowy medal pokonując swój dystans w czasie 45,5s.
Chłopcy startowali po raz dziesiąty w tych zawodach zajmując w tym roku tak nielubiane przez sportowców IV miejsce. Najlepszy występ zanotował Maciej Skomski w biegu 110 s ppł w czasie 14,84s zdobywając złoty medal i tym samym wyrównując swój rekord życiowy. Dla drużyny to aż 200 pkt., a dla Maćka I miejsce w klasyfikacji indywidualne w bloku biegów. Swój rekord życiowy poprawił Tobiasz Mazur posyłając dysk na odległość 38,08m (136 pkt.)

 

Dziewczęta reprezentujące szkołę: Alicja Sielska, Alicja Rak, Oliwia Stasiak, Nikola Northof, Wiktoria Hasny, Sara Gąsior, Agata Wiechowska, Pola Węglarczyk, Magdalena Sotel, Adelina Dobrzańska, Michalina Kamysz.

Chłopcy reprezentujący szkołę: Maciej Skomski, Bartosz Skomski, Wojciech Siwakowski, Marcin Kałwak, Bartosz Kozłowski, Alan Zygmunt, Daniel Tułnowski, Denis Galacki, Tomasz Hudzik, Tomasz Zawadka, Remigiusz Ilnicki, Patryk Szenfeld, Dominik Wiśniewski, Fabian Bohatyrowicz, Tobiasz Mazur

Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom i ich trenerom. Przygotowanie uczniów Magdalena Górska i Andrzej Saczko.