Impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”

W dniu 18.05.2018 r. w naszej szkole pod  Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle odbyła się impreza ekologiczno- integracyjna –„Razem dla ekologii i integracji. Z ekologią za pan brat– razem możemy ocalić i zmienić świat”.  Patronat medialny: Radio Park, Gazeta Lokalna.  Wzięły w niej udział 7 placówek z naszego miasta: PSP nr11, PSP nr 5, Publiczne Przedszkole nr 21, Publiczne Przedszkole nr 11, Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Kędzierzynie-Koźlu. Prowadzącym był pan Paweł  Serafinowicz  z PSP nr 11. Podczas imprezy wystąpili  uczniowie  klasy 4d: Julia Wilk i Tomasz Kisiela- taniec towarzyski oraz Vanessa Konik z klasy 3d . Zaproszony gość,  Adam Sobiech, który był na olimpiadzie  specjalnej w Los Angeles, opowiedział o swoich sukcesach sportowych.

Uczniowie naszego koła teatralnego z klas 6d i 4a, pod kierownictwem pani Małgorzaty Kluz, przedstawili dwa przedstawienia pt. „Kopciuszek” i „Bazyliszek”.  Po występach i wspólnej zabawie przedstawiciele placówek posadzili krzewy na terenie przylegającym do szkoły. Następnie uczestnicy otrzymali  smycze  z kartkami i musieli zdobywać naklejki na różnych stanowiskach: tunel, rzuty do celu,  kącik gier planszowych, malowanie twarzy, tor z przeszkodami, chusta animacyjna, wykonanie dywanu sensorycznego, rysowanie kredkami  na arkuszach brystolu na temat ekologii i integracji. Po zdobyciu 4 naklejek mogli iść  na zjeżdżalnię dmuchaną. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Nadleśnictwa Kędzierzyn-Koźle, na którym można było zobaczyć fotografie przyrodnicze, ciekawe eksponaty, porozmawiać z leśnikiem o przyrodzie, a także sprawdzić swoje wiadomości, kręcą koło fortuny. Każdy uczestnik otrzymał  poczęstunek.

 

S. Dbaj