Wycieczka do Opola

18 czerwca klasa 3a i 2a z wychowawcami  p. Małgorzatą Kulik i p. Bożeną Mościcką-Motyka pojechały na wycieczkę do Opola. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ZOO i była to ciekawa przygoda z przyrodą. Uczniowie mieli okazję wzbogacić  wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz poznać  warunki  życia zwierząt mieszkających w ZOO. Podczas spaceru po alejach zobaczyli wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt, m. in. kangury, wilka, hipopotamy karłowate i majestatyczne goryle.

Kolejnym punktem wycieczki był udział w „Warsztatach ręcznego robienia słodyczy”, które odbyły się w punkcie Manufaktura słodkości w Centrum Handlowym Karolinka. Uczniowie uczestniczyli w pokazie, dowiedzieli się z czego można zrobić pyszne słodkości używając naturalnych barwników, a później mieli możliwość wykonać dla siebie lizaka o wybranym kształcie. To była dla nich wielka frajda!

 

Wycieczka ta była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Dzieci spisały się na medal! Wszyscy wrócili uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń.

Bożena Mościcka-Motyka