Dla Niepodległej i Orląt Lwowskich

16 listopada 2018 r. obchodziliśmy uroczyście 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uczciliśmy patrona Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu – Orlęta Lwowskie.

Odzyskanie niepodległości świętowane było przez uczniów i nauczycieli w ciągu kilku dni poprzez realizację projektu „Dla Niepodległej”. Rozpoczęliśmy wspólnym zaśpiewaniem hymnu narodowego w hali sportowej 9. listopada 2018 roku o godzinie 11.11.

Kolejnym etapem projektu był „Dzień mody biało-czerwonej”. Cała szkoła mieniła się barwami narodowymi.

Finalną częścią projektu były uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości połączone ze Świętem Patrona.

Uczniowie rozpoczęli dzień od wspólnej pracy – przygotowanie liści białych i czerwonych z życzeniami i obietnicami młodego pokolenia wobec Ojczyzny, zrobienie kotylionów patriotycznych oraz plakatu pod hasłem „Piękna Nasza Niepodległa”.

Wszystkie klasy spisały się na medal, a wynik ich pracy podziwiany był przez całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości.

Wspólny dzień zakończył się spotkaniem w hali sportowej i udziałem w apelu.  Niecodziennym wydarzeniem było wręczenie dyplomów dla „Wyjątkowo Wartościowych” – uczniów, którzy odznaczają się szczególnymi cechami.

Całość uroczystości dopełniona była wystawą „100 wywiadów z absolwentami PG 1 w Kędzierzynie-Koźlu na stulecie Orląt Lwowskich”.

Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie oraz pięknie spędzony czas tak ważny dla całej społeczności szkolnej.

 

Joanna Wydmuch