NA RATUNEK

MADZIA WALCZY Z OSTRĄ BIAŁACZKĄ LIMFOBLAS

KAROLINA WALCZY O ŻYCIE
Fundacja ” Na ratunek dzieciom
z chorobą nowotworową”

ul.Ślężna 114s/1

53-111 Wrocław

Bank Millenium S.A.

11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

Z tytułem wpłaty: Magdalena Koszela

Rozliczenia 1% podatku

KRS: 0000086210

Cel szczegółowy : Magdalena Koszela

Fundacja „Na ratunek dzieciom
z chorobą nowotworową”

ul. Ślężna 114s/1

53-111 Wrocław

Bank Millenium S.A.

11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

Z tytułem wpłaty: Karolina Dbaj

Rozliczenia 1% podatku

KRS: 0000086210

Cel szczegółowy: Karolina Dbaj

Nie ma słów by opisać rozpacz, lęki ból naszej rodziny, która zmaga się ze śmiertelną chorobą sześcioletniej córki.

Madzia wraz z kochającymi rodzicami i młodszym braciszkiem mieszka w Większycach koło Kędzierzyna-Koźla. Uwielbia chodzić do przedszkola, gdzie w grupie starszaków przygotowuje się do szkoły. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w życiu przedszkolnym, gdyż jest bardzo ambitna. Lubi też aktywnie spędzać czas wolny: jeździć na rowerze i rolkach a zimą na łyżwach, spotykać się z rówieśnikami, poznawać świat podczas pieszych wędrówek. Od trzech lat chodzi na zajęcia taneczne, a od września miała zacząć kurs pływania, gdyż bardzo chciała się nauczyć pływać. Niestety nie zdążyła. Wszystko przerwała groźna choroba, choć nic z pozoru na to nie wskazywało. Madzia była żywotna i wesoła. Ale ponieważ Madzia ma wrodzoną małopłytkowość, często badamy jej krew, gdyż zwłaszcza przy infekcjach spadają jej nisko płytki krwi i leukocyty. Była z tego powodu dwukrotnie hospitalizowana. Pod koniec sierpnia 2018 r. rutynowo zbadaliśmy krew i z niepokojem zauważyliśmy, że większość parametrów jest niezgodna z normami.
Z badania na badanie wyniki stopniowo się pogarszały. Początkowo myśleliśmy, że może to być spowodowane infekcją, która w międzyczasie się pojawiła. Ale widząc, że ciągle spadały również erytrocyty, hemoglobina i hemokryt, co do tej pory się nie zdarzało, powzięliśmy wszelkie możliwe środki, by przyspieszyć konsultację w poradni hematologicznej we Wrocławiu. Podczas specjalistycznych badań w poradni
5 października 2018 r. wykryto
w krwi kilka silnych blastów. W związku z tym przeprowadzono biopsję szpiku kostnego i 9 października 2018 r. okazało się, że już powyżej 90% szpiku było zajętego komórkami nowotworowymi. Padła diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna.

Wstępnie Madzia jest zakwalifikowana do średniego stopnia ryzyka.
Jest w trakcie długoterminowego, żmudnego leczenia. Przez najbliższe miesiące szpital będzie jej drugim domem. Potem dwa lata leczenia i kontroli w domu. Nasza córka musiała zostawić wszystko co kocha i rozstać się z kochającymi krewnymi i przyjaciółmi. Bardzo za nimi tęskni. Aktualnie jej największym marzeniem jest wrócić do domu. Dzielnie jednak wszystko znosi. Dojrzewa błyskawicznie szybko. Zgodziła się oddać włosy, które musiała ściąć, do fundacji, aby były na perukę dla kogoś potrzebującego. Sama jednak potrzebuje wsparcia medycznego, psychologicznego i finansowego. Dlatego w imieniu Madzi zwracamy się z apelem o pomoc i wsparcie w leczeniu a potem rehabilitacji. Każda darowizna jest bardzo cenna.

Jesteśmy również bardzo wdzięczni za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość, jakiej doświadczamy na co dzień. Dzięki temu jesteśmy silniejsi, by towarzyszyć w tej trudnej drodze naszej córce.

Z poważaniem

Mama Madzi Karina Koszela

 

Karolina Dbaj (16 lat)  jest uczennicą 1 klasy LO II w Kędzierzynie – Koźlu.
We wrześniu 2018 roku zachorowała na nowotwór złośliwy węzłów chłonnych – Chłoniak Anaplastyczny Wielkokomórkowy. Obecnie znajduje się  pod opieką Kliniki Hematologicznej  we Wrocławiu. Co trzy tygodnie jest  poddawana chemioterapii. Ze względu na chorobę Karolina nie może uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych na terenie szkoły. Lekcje odbywają się w domu. Brakuje jej kontaktu z koleżankami i kolegami.

 Karolina chętnie jeździła na rolkach, była aktywna, pełna życia i radosna.
Teraz ta radość znika w jej oczach. Największym marzeniem Karoliny jest jak najszybszy powrót do zdrowia i kontynuacja nauki w szkole.

Jako rodzice jesteśmy załamani i bezsilni wobec tak okrutnej choroby.
Dlatego prosimy w imieniu naszego dziecka o wsparcie medyczne, psychologiczne
i finansowe dla naszej córki. Każda pomoc i wsparcie w leczeniu oraz rehabilitacji jest bardzo ważna.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszelką pomoc, wsparcie i życzliwość jakiej doświadczamy. Dzięki temu każdego dnia jesteśmy silniejsi w walce o życie naszego dziecka.

                                                                                  Z poważaniem

                                                                                  Mama Karoliny Swietłana Dbaj

http://psp12kkozle.wodip.opole.pl/wp-content/uploads/2018/11/ulotka.jpg