MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW KLAS IV-VI

To już tradycja, że na początku drugiego semestru nasza szkoła gości u siebie drużyny rywalizujące ze sobą o tytuł mistrza powiatu w piłce koszykowej.

Nie inaczej było 18 i 19 lutego 2019 roku, kiedy do naszej szkoły zjechały się ekipy z rejonu chcące zawalczyć w tej widowiskowej konkurencji o awans do półfinału wojewódzkiego.

Pierwszy dzień zmagań należał do dziewczynek. Sytuacja od początku była dość specyficzna, bo choć do turnieju zgłosiło się 6 drużyn, to ostatecznie do rywalizacji oficjalnej ze względów formalnych przystąpiły tylko trzy ekipy, ze szkoły: PSP nr 1, 6 i 12, natomiast trzy pozostałe zespoły powalczyły między sobą w osobnej grupie poza konkurencją, tak by choć przez chwilę móc poczuć smak rywalizacji.

Pierwszy mecz między naszą reprezentacją, a PSP nr 1 choć stresujący, to gładko wygrany- 23:8.

Kolejną bitwę stoczyły nasze wcześniejsze rywalki z ekipą z PSP nr 6, wygrywając 16:9.

Ostatni mecz to starcie dziewczyn naszej szkoły z walczącą o wszystko drużyną z PSP nr 6. Na szczęście pełna mobilizacja i chęć zwycięstwa pozwoliła od początku do końca dominować naszej kadrze na parkiecie, co przełożyło się na miażdżące zwycięstwo w tym starciu wynikiem: 42:7. W ten sposób bezapelacyjnymi zwyciężczyniami turnieju zostały waleczne koszykarki z PSP nr 12.

Tą niepokonaną ekipę stworzyły:

Agata Supel, Zosia Chodorska , Agata Hasny, Nina Kukiełka, Wikroria Makohon, Maja Winnica, Oliwia Gawlas-Stasiak, Laura Król, Laura Piecuch , Lilianna Polaczy, Małgorzata Kasprzyk ,Aleksandra Gadomska.

Drugi dzień koszykarskich zmagań, to już pokaz umiejętności w wydaniu młodych męskich sportowców. W tych zmaganiach udział wzięło także 6 ekip, przy czym jak u dziewczynek jedna drużyna nie była wzięta pod uwagę w końcowym oficjalnym podsumowaniu, gdyż nie spełniła wszystkich formalnych wymagań.

Nasi reprezentanci w składzie: Maciej Nowak, Mateusz Regieńczuk, Aleksander Dudek, Alex Malorny, Mateusz Rokosz, Mateusz Świstek, Maciej Moskal, Ksawier Gawroński, Paweł Klemenz, Tomasz Kortas, Jan Fiałkowski, Szymon Chmielewski wyszli na parkiet z nastawieniem, że muszą tak, jak ich koleżanki dzień wcześniej walczyć od początku o każdy punkt, który może później zdecydować o wygraniu całego turniej. W związku z tym już pierwszy mecz z PSP nr 1 wygrali gładko 16:4. Kolejne starcie z PSP nr 19 to znów pokaz siły naszej drużyny i zwycięstwo 12:2. Trzeci mecz z PSP nr 5, to starcie bez większej historii z jednostronnym, spokojnym prowadzeniem naszych chłopców, którzy pokonali rywali 12:4. Ostatni najspokojniejszy i już tak naprawdę będący czystą formalnością mecz z PSP nr 6, to miażdżąca przewaga wojowników z PSP nr 12, którzy ani na chwilę nie pozwolili przeciwnikom poczuć się pewnie na boisku nokautując ich wynikiem: 38:5.

W ten sposób niepokonani, skoncentrowani i nastawieni na sukces reprezentanci naszej szkoły powtórzyli sukces koszykarek z dnia wcześniejszego i tak jak One zagwarantowali sobie awans do półfinału wojewódzkiego.

Obie drużyny już za kilka dni na parkietach w Opolu i Prudniku powalczą o ścisły finał wojewódzki, dlatego trzymając mocno kciuki życzymy im determinacji i sukcesu.