Sukces naszych uczennic w turnieju debat

W ramach III Festiwalu Praw Człowieka odbył się II Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W kategorii klas 4-6: Amadeusz Diakowski, Kacper Murawski, Bogna Mroczko i Martyna Koszmider, natomiast w kategorii klas 7-8 i gimnazjum: Bianka Dobner, Maja Kaczmar, Zuzanna Rajtar, Marta Harz i jako rezerwowa Julia Góralczyk.

Dla młodszych mówców było to pierwsze doświadczenie w tej dziedzinie, jednak część drużyny starszej startowała w turnieju rok temu, zajmując wtedy w swojej kategorii pierwsze miejsce. Zdobyte wówczas doświadczenie na pewno się przydało, ponieważ drużyna radziła sobie doskonale w każdej rozgrywce. Po czterech zaciętych debatach dziewczęta dotarły do finału. Ostatnia debata toczyła się na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Jury przyznało ostatecznie naszej drużynie 2 miejsce, jednak różnica wynosiła – przy ponad dwustu – dosłownie kilka punktów.

W turnieju w starszej kategorii brało udział 10 drużyn, głównie byli to uczniowie ostatniej klasy gimnazjum, tak więc sukces naszej reprezentacji jest naprawdę ogromny. Młodsza drużyna zajęła 4 miejsce i już zgłosiła chęć udziału w kolejnym turnieju.

 

Adriana Piliszko