DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

W dniu 19 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole przyszłych uczniów klas 1 i ich rodziców. Z tej okazji przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. Najpierw wszyscy obejrzeli spektakl teatralny „Śpiąca Królewna” w wykonaniu koła teatralnego (uczniów klasy 4a). Następnie rodzice zapoznali się z ofertą szkoły, a  dzieci w małych grupach uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach i pokazach: sterowały robotami, przeprowadzały doświadczenia chemiczne i fizyczne, poznawały i obserwowały różne zjawiska  ze świata przyrody i biologii, wykonywały ćwiczenia sprawnościowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego, brały udział w zajęciach muzycznych, plastycznych i językowych, udzielały pierwszej pomocy. Rodzice mogli śledzić poczynania swoich dzieci jak również skorzystać z porad „szkolnych mędrców” – pań pedagog i logopedy, porozmawiać z panią dyrektor szkoły oraz odpocząć w  „krainie słodkości”. Zarówno dzieci jak i ich rodzice opuszczali szkołę zadowoleni i uśmiechnięci. Mam nadzieję, że z wszystkimi, którzy skorzystali z naszego zaproszenia spotkamy się 1 września 2019 roku.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Otwartego serdecznie dziękuję.

Ewa Ryzner – wicedyrektor PSP12