TRENING Z MISTRZYNIĄ

Klasy sportowe 5e i 6d odbyły w marcu niecodzienne lekcje wychowania fizycznego. Ich starsza koleżanka Alicja Sielska zagościła na ich zajęciach. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest Ona aktualną Mistrzynią Polski i rekordzistką kraju w biegu na 80 m przez płotki. Na pierwszym spotkaniu z klasą 5e Ala opowiedziała o swoich sukcesach sportowych, medalach, ale i ciężkiej pracy. Chłopcy wiedząc kto jest ich gościem bardzo ochoczo przeszli do części praktycznej zajęć. Najpierw zapoznali się z rozgrzewką Mistrzyni, a następnie przeszli do ćwiczeń na płotkach. Staranność z jaką ćwiczyli wskazywała, że Ala im imponuje. Kiedy dowiedzieli się, że zawodniczka zaczynała od klasy siatkarskiej, namówili ją oczywiście na wspólną grę. Bez wątpienia było to udane i miłe spotkanie zakończone oczywiście sesją zdjęciową.

Na kolejnej lekcji do zajęć dołączyła klasa 6d. Tym razem Alicja zaproponowała grupie rozgrzewkę typową dla skoku wzwyż. Następnie zaprezentowała ćwiczenia przygotowawcze do samego skoku, dając cenne wskazówki młodszym kolegom. Ostatnim etapem było już wykonywanie  skoku. Technika lekkoatletki wzbudziła w grupie wielki podziw.

Zajęcia bardzo pozytywnie wpłynęły na obie klasy. Uczniowie zobaczyli, że mozolny i intensywny trening ma sens, bo pozwala na osiągnięcie wymarzonych sukcesów. Ala bez wątpienia pobudziła ich do jeszcze większej pracy nad własną kondycją i nieustannym doskonaleniem umiejętności sportowych.