Finał konkursu dla młodzieży „Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii – społeczna kampania reklamowa”

27 marca w Centrum Obsługi Inwestora odbył się finał konkursu dla młodzieży „Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii – społeczna kampania reklamowa”.
Pierwsze miejsce  zdobyli uczniowie naszej szkoły w składzie:  Marcel Kucypera, Maja  Kaczmar i Zuzanna Rajtar za projekt „Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii –buduj z nami lepsze jutro”. Uczniowie klasy 8c konkurowali z uczniami szkół średnich: II miejsce zajął Zespół Szkół nr 3 ze Sławięcic, III pozycja przypadła Zespołowi Szkół Żeglugi Śródlądowej, a IV lokatę przyznano uczniom II Liceum Ogólnokształcącego.
Marcel, Maja i Zuzanna do konkursu przygotowywali się od wielu miesięcy. Wzięli udział między innymi w warsztatach organizowanych w Centrum Obsługi Inwestora: „Jaka powinna być dobra społeczna kampania reklamowa?” oraz w spotkaniu z p. Adamem Bugiel na temat: „Identyfikacja wizualna-skuteczne działania reklamowe”. Uczniowie przygotowali również ankietę, którą przeprowadzili wśród 440 uczniów kędzierzyńsko-kozielskich szkół. Przygotowanie projektu wymagało od uczniów wielu umiejętności, specjalistycznej wiedzy oraz wytrwałości. Uczniowie musieli zaprojektować nazwę dla kampanii wraz z logo, grafiką i hasłem oraz dowolnie rozszerzyć wzbogacając projekt o elementy dodatkowe – jak np. projekt reklamy prasowej, plakatu, ulotki, billboardu, tekstu lub cyklu tekstów przedmiotowych na potrzeby mediów, w tym również społecznościowych, spotu radiowego lub reklamy telewizyjnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszych uczniów w przygotowaniu projektu.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Święch