RAZEM DLA POLSKI

Szkółka Wędkarska REKINY DZIEWIĄTKI wraz z partnerami zaprasza do udziału w wyjątkowych obchodach 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nie proponuję kolejnego marszu ani akademii (choć nie ma w nich nic złego). Zapraszam wraz z dziećmi ze Szkółki do wzięcia odpowiedzialności za otaczający najbliższy świat i do ruszenia w teren w celu jego posprzątania. To będzie realny wkład dzieci, społeczności K-Koźla w kształtowanie swojej małej Ojczyzny. Do akcji zaprosiłem (obok organizatorów tj. Szkółki Wędkarskiej Rekiny) Babeczki znad Rzeczki, Koła PZW z terenu miasta (Miejskie, Azoty) spoza miasta – Koło PZW Reńska Wieś – Kofama, Sekcję Karpiową Azoty, Czysty Region i lokalne firmy. Udział potwierdzili także członkowie różnych organizacji z Raciborza i Nowego Tomyśla.

 Całość odbędzie się w sobotę 16 listopada w wielu/kilku miejscach miasta i Polski jednocześnie. Start imprezy o godz. 10:00. Zakończenie wg uznania. Proponuję również – w miarę możliwości – zakończyć spotkanie wspólnym ogniskiem lub poczęstunkiem.

 Zasada jest prosta – każdy sprząta swój otaczający świat w określonych godzinach. Szkółka Rekiny Dziewiątki zajmie się łowiskiem Miejsce Kłodnickie i jego okolicą. Około godz. 13:30 planuję tam oficjalne zakończenie, na które oczywiście zapraszam (jeśli to będzie możliwe). Jeśli ktoś chce przyjechać i wziąć udział w zakończeniu, to proszę o zgłoszenie tego faktu do mnie, ponieważ planuję ognisko i poczęstunek, dla każdego i muszę znać ilość.

Wojciech Czapla

dyrektor PSP9