Dyktando dyplomatyczne

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim, w sali im. Prezydenta  Lecha Kaczyńskiego, w dniu 16.12.2019 r. odbyło się III Dyktando dyplomatyczne, które nosiło tytuł „Parada królów”. Organizatorem był  Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Celem konkursu było promowanie znajomości poprawnej polszczyzny, zainteresowanie młodzieży problematyką międzynarodową   i polityką zagraniczną RP oraz zainspirowanie pracą w dyplomacji.

 W dyktandzie uczestniczyło 34 uczniów klas VII -VIII województwa opolskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy VII b  – Julia Bartosik i Julia Wilusz.  Poziom konkursu był wyrównany. Dziewczęta nie zdobyły pierwszych miejsc, jednak  zapoznały się z językiem dyplomacji, przygotowując się do konkursu. Otrzymały  dyplomy i nagrody pamiątkowe.

   Ponieważ miałam okazję przysłuchiwać się dyktandu, sądzę, że największy kłopot sprawiła  wszystkim uczestnikom interpunkcja.

Dziewczętom gratuluję postawy, chęci do pracy –  pogłębiania wiedzy o języku polskim. Rodzicom dziękuję za pomoc w realizacji  uczestnictwa w wydarzeniu.

Lidia Mańka