Sukces naszych mówców III Międzyszkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Festiwalu Praw Człowieka, który organizowany jest przez II LO w Kędzierzynie-Koźlu. Tematem tegorocznej, czwartej już edycji, są prawa dziecka w obliczu konfliktu zbrojnego.

Jednym z wydarzeń odbywających się w ramach Festiwalu był III Międzyszkolny Turniej Debat Oksfordzkich. Nasza szkoła była reprezentowana przez dwie drużyny – w kategorii klas 4-6 i 7-8. Każda z drużyn musiała stoczyć kilka debat, spotykając na swojej drodze oponentów z innych szkół, nie tylko z naszego miasta. W grupie 4-6 debatowało 6 drużyn, w 7-8 drużyn było 10.

Nasi reprezentanci wygrali wszystkie swoje debaty, zajmując w obu kategoriach I miejsce.

 

Zwycięskie drużyny tworzyli:

Klasy 4-6: Filip Sochaj 5c, Kacper Murawski 6a, Marcel Chynek i Damian Streiss 6f

Klasy 7-8: Amadeusz Diakowski 7b, Milena Rudolf 8a, Dominik Wala i Balbina Kupczyk 8c

 

Do debat uczniów przygotowywała pani Adriana Piliszko.

 

Gratulujemy!