Promujemy klasy integracyjne

W ostatnim tygodniu udało nam się rozpocząć realizację nowego projektu – w ramach działalności zespołu ds. integracji zamierzamy uczestniczyć w zebraniach rodziców  w pobliskich przedszkolach, aby przybliżyć im zasady funkcjonowania klas integracyjnych. Nasz pomysł ochoczo wsparła klasa 8c.

We wtorek 10.03.2020 panie: Katarzyna Stępniowska – Frąc oraz Marta Matula wraz z grupą uczniów z klasy 8c uczestniczyły w zebraniu rodziców w Publicznym Przedszkolu nr 12. Nauczycielki opowiedziały o tym jakie są podstawowe założenia klas integracyjnych, czym różnią się one od innych oddziałów, na jaką pomoc mogą liczyć uczniowie oraz ich rodzice i jak wygląda codzienna praca w takich klasach. Młodzież z kolei opowiedziała o swoich doświadczeniach i korzyściach jakie widzi w uczęszczaniu właśnie do klasy integracyjnej zarówno dla dzieci z problemami edukacyjnymi jak i dla pozostałych uczniów.

Rodzice przedszkolaków wykazali duże zainteresowanie tematem. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli odwiedzić również inne przedszkola.

 

Marta Matula